تجمع عزاداران در اعتراض به تکخوانی زنان در اپرای عاشورا

0
16
علامت سوال

در اعتراض به تک خوانی زن در اپرای عاشورا؛

 

شب گذشته تجمع اعتراضی عزاداران حسینی به تک خوانی زن در اپرای عاشورا مقابل تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، شب گذشته تجمع اعتراضی عزاداران حسینی به تک خوانی زن در اپرای عاشورا مقابل تالار وحدت برگزار شد.

 

در پی انتشار فیلم تک خوانی زن در اپرای عاشورا در تالار وحدت عزاداران حسینی با راه اندازی دسته سینه زنی به سمت تالار وحدت حرکت کردند و در مقابل این تالار متعلق به وزارت ارشاد که محل برپایی اپرای عاشوراست به عزاداری پرداختند.

 

مردم عزادار که از وهن صورت گرفته به ساحت امام حسین (ع) و قیام عاشورا اندوهناک هستند ضمن قرائت زیارت عاشورا  به سینه زنی پرداخته و در پایان بیانیه ای را نیز قرائت کردند.
در این تجمع اعتراضی که بیش از 200 نفر به نمایندگی از هیئات مختلف تهران و علی رغم همزمانی با مراسم عزاداری هیئت ها حضور داشتند شعار های لبیک یا حسین(ع)، امان از دل زینب (س)  سردادند و از نیروی انتظامی خواستند تا هر چه سریعتر با متخلفان برخورد کنند.

 

 

در بخشی از بیانیه عزاداران آمده است:

1- این شب ها، تالار وحدت محفل گروهی شده است که حرمت عاشورا و مقدسات دینی مردم را شکسته اند و وزارت ارشاد در حالی به این بی حرمتی و تک خوانی مجوز داده است که حتی پیروان دیگر ادیان الهی هم به عزاداری امام حسین (ع) و یارانش می پردازند.

2- ما دسته جات و هیئت های مذهبی تهران، توهین به عاشورای حسینی و سکوت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از خوانندگان زن و هتاکان به ارزش های اسلامی را محکوم کرده و اعلام می داریم: دیگر زمان توهین روزنامه های زنجیره ای به اهل بیت (ع) و سکوت مسئولان ارشاد به سر رسیده است. دیگر دوره تکذیب ها و ادعاهای خلاف واقع وزارت ارشاد گذشته است. دیگر زمان ادعای اینکه به مراجع و مردم گزارش های غلط داده می شود سپری شده است و امروز مردم به چشم خود دیده و به گوش خود شنیده اند که چگونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت تدبیر و امید مجوز تک خوانی و وهن مقدسات را به اسم اپرای عاشورا صادر کرده است.

3- ما به قوه قضائیه اعلام می کنیم که بدون شک در این توهین صورت گرفته به ساحت امام حسین (ع) شما نیز مقصرید. کوتاهی آشکار شما در برخورد با خوانندگان زن و تبرئه ایشان یکی پس از دیگری منجر به فعالیت دوباره این هتاکان و توهین به اهل بیت (ع) آن هم در عزای امام حسین (ع) گردید. ما از حضرت آیت الله آملی لاریجانی خواستار برخورد قاطعانه با تبرئه کنندگان زنان حرمت شکن هستیم.

4- ما ضمن عزاداری برای تحریف عاشورا و بلایی که امروز بر قیام امام حسین(ع) آورده اند از نیروی انتظامی برخورد آنی و قاطعانه با توهین کنندگان و متخلفان را خواستاریم./ شهدای ایران

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here