اکران این فیلم تا تأمین نظر مراجع تقلید به تعویق انداخته شد

0
17

خبر دیروز مبنی بر تعویق اکران فیلم رستاخیز تأیید شد.

 فیلم سینمایی رستاخیز

سازمان سینمایی با انتشار اطلاعیه‌ای بر تصمیم همیشگی مدیران و فعالان عرصه سینما مبنی بر رعایت شان و جایگاه جامعه مرجعیت و روحانیت محترم تاکید و اعلام کرد همین روال در خصوص اکران عمومی فیلم “رستاخیز” نیز اعمال خواهد شد .

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:« فیلم سینمایی رستاخیز به منظور پاسداشت ،عظمت و شکوه حماسه جاوید کربلا و به تصویر کشیدن این واقعه بی مثال تاریخ بشری توسط جمعی از هنرمندان و سینماگران متعهد و ممتاز سینمای ملی تولید و در جدول اکران سینماهای کشور قرار گرفت.

این فیلم که با نیت تقویت تولید فیلم دینی و استفاده از هنر سینما برای جاودانه کردن حادثه عاشورا تولید شد از بدو امر تاکنون در محافل مختلف فرهنگی و دینی در معرض آرا و دیدگاه های صاحبان درک و درد دین قرار گرفته و با استقبال کارگردان محترم فیلم از منظر تاریخی و روایی با اصلاحات چندی مواجه شد که اصلاحات اعمال شده نیز مورد تایید بسیاری از صاحبنظران قرار گرفت.

اما نظر به رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی یادآوری می کنیم که اکران  فیلم سینمایی رستاخیز تا تامین نظر برخی از مراجع بزرگوار تقلید به تعویق می‌افتد».

شایان ذکر است دیروز عصر سه شنبه نوشته شد:

«برخی شنیده ها حاکی از تعویق اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» تا ماه محرم دارد. بر اساس این گزارش فیلم «رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش که پس از پخش در جشنواره فیلم فجر سال گذشته اعتراضات زیادی را برانگیخت و بنا به اعتقاد بسیاری از محافل و مجامع مذهبی و در رأس آنها علما و مراجع تقلید به دلیل تحریف های تاریخی و نشان دادن چهره حضرت ابوالفضل العباس(ع) نمایش آن موجب وهن خاندان ائمه اطهار در میان مردم است به رغم برخی اصلاحات و بنابر شنیده های سینماپرس همچنان مورد انتقاد شدید بوده  و برخی نهادهای نظارتی خواهان عدم اکران آن در سینماهای کشور تا انجام اصلاحات اساسی هستند.»

سینماپرس

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here