آیا مولتی ویتامین بخوریم؟

0
24
مولتی ویتامین

خوردن مولتی ویتامین با این که تصور میشود تمام ویتامین های بدن را تامین میکند درست نیست. در واقع مولتی ویتامین ها در پیشگیری از بروز سرطان ، بیماری های قلبی و از بین رفتن مهارتهای شناختی ایجاد شده در اثر بیشتر شدن سن هیچ گونه تاثیری ندارند. اگر  ویتامین(E) ای و ویتامین آ (A) زیاد به بدن برسد  به سلامت آسیب میرسانند. ما باید محصولات غذایی شامل مواد مغذی بخوریم .

چند ماده مغذی که تمام ویتامینهای بدن از زینک تا ویتامین A را فراهم میکنند عبارتند از

اسکالوپ و  صدف خوراکی

این دو سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی متراکم میباشند که کالری کم و  پروتئین فراوانی دارند . همچنین دارای مزه خوبی هم هستند. صدف حاوی آهن مورد احتیاج بدن میباشد و تا 10 برابر نیاز روزانه ما به ویتامین ب 12 (B12) ، پانزده برابر زینک مورد احتیاج ،3 برابر سلنیوم و 5 برابر مس روزانه بدن را تامین کند.

غذاهای دریایی دارای منیزیم  ، فسفر و مس و منبع خوبی برای تامین ویتامین D میباشند. همچنین محصولات دریایی حاوی امگا سه هستند البته مقداری هم امگا شش دارند که برای مغز و قلب مفید است.حداقل هفته یک مرتبه غذاهای دریایی میل کنید.

بادام
مصرف 50 گرم بادام روزانه میزان منیزیم ، میزان اسیدهای چرب ضروری و ویتامین ای (E) را برای بدن تامین میکند. بادام همچنین کالری های مضر مثل کالری چیپس را پس بزند.

جلبک دریایی

جلبک دریایی مواد مغذی اقیانوس را جذب میکند و شامل 56 ماده معدنی است. جلبک دریایی سرشار از ویتامین‌های ب (B) پتاسیم ، فسفر  ،  آهن ، منیزیم ، نیاسین و کلسیم است. جلبک دریایی منبع غیرگوشتی ویتامین (B12) میباشد و شامل ویتامین‌ ث (E) ،(C) ای ، آ (A) و کا (K) است. این جلبک ضدسرطان ، ضدویروس و ضدالتهاب است و باعث میشود فلزات سنگین را از دستگاه گوارش پاک کنند و به سلامت قلب و عروق کمک میکند. از جلبک دریایی در سالاد و سوپ استفاده میشود.
آیا مولتی ویتامین بخوریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here